-

Test wykrywający grzybicę candida

Candida (albicans, parapsilosis, crusei, glabrata) to pasożytniczy grzyb zaliczany do drożdżaków, który żyje w przewodzie pokarmowym. Jego niewielka ilość nie przeszkadza prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Grzyb współżyje z innymi mikrobami składającymi się na florę fizjologiczną przewodu pokarmowego.  Na kandydozę cierpi kilkadziesiąt procent społeczeństwa, jednak tylko u części z nich rozwija ona groźną postać powiązaną z innymi chorobami i dolegliwościami, w tym alergiami, inwazjami pasożytów, współistnieniem z obciążeniami wirusowymi i bakteryjnymi.

Badając przeciętnie 100 osób u ponad 30 z nich wykrywa się drożdżaki  w jamie ustnej, u 70 w jelitach. Przyjmuje się, że pośród osób będących nosicielami drożdżaków większość z nich cierpi na kandydozę, inaczej grzybicę Candida (Candida micosis). Wśród kilkunastu odmian drożdżaków inwazyjnych, najbardziej rozpowszechnionym, choć wcale nie jedynym patogennym grzybem nękającym organizm człowieka jest Candida ablicans.

Drożdżak Candida ablicans (bielnik biały) – to drobnoustrój rozmnażający się podobnie jak drożdże przez pączkowanie. Do życia i syntezy związków odżywczych nie potrzebuje  światła, kocha wilgoć i ciepło. W organizmie człowieka odżywia się czystą glukozą oraz aminokwasami, które pochłania wraz z ze składnikami odżywczymi i tlenem.  W zamian wywołuje szkodliwą fermentację  alkoholową i wydziela duże ilości dwutlenku węgla.

Candida ablicans zdobywając przestrzeń na terenie przewodu pokarmowego uszkadza błonę śluzową i kosmki w jelicie cienkim. Mnożąc się w jelitach nie tylko zmniejsza cenną powierzchnię wchłaniania składników pokarmowych, ale również zwiększając przepuszczalność ścian jelit powodując intensywne przenikanie alergenów pokarmowych (substancji białkowo-cukrowych czyli glikoproteidów) i metali ciężkich do krwiobiegu.

W zaatakowanym organizmie grzybnia wydziela enzymy rozkładające struktury białek. Dzięki temu strzępki grzyba ściśle przylegając do błon komórkowych żywiciela,  mogą bez większych ograniczeń wędrować wzdłuż błon śluzowych, obrastając  tkanki całego ciała.

W warunkach normalnych w organizmie człowieka Candida stanowi około 2% flory bakteryjnej jelit. W sytuacji patologicznej, przy  niekontrolowanym rozmnażaniu i ekspansji drożdży zajmuje  60% – 70% flory jelitowej !

Z ostatnich badań naukowych wynika, że obecność drożdżaka Candida w organizmie człowieka, jest jednym z najgroźniejszych patogenów, który jest odpowiedzialny za szereg objawów przypisywanych przez lata innym chorobom.

 

Rozwojowi kandydozy sprzyjaja

 

przyjmowanie antybiotyków,
inwazyjne zabiegi jak np. operacje czy zabiegi chirurgiczne,
cukrzyca,
niewłaściwa dieta,   
ciąża,
stosowania doustnej antykoncepcji
stosowanie sterydów

 
Najczęściej inwazja rozpoczyna się od jelita grubego, w którym panuje nierównowaga (niedobór) mikroflory bakteryjnej. Może jednak też się rozpocząć od jamy ustnej, układu oddechowego, narządów płciowych (szczególnie grzybica pochwy) i układu moczowego lub skóry.


Candida powoduje wiele objawów które często są mylone z innymi chorobami. Najczęstszym i pierwszym objawem kandydozy są dolegliwości trawienne, wzdęcia, gazy, zaparcia lub biegunki i ogólny dyskomfort w obszarze jamy brzusznej. Jednak do objawów kandydozy należy całe spektrum dolegliwości.

Dolegliwości natury neurologicznej i psychicznej:
bezsenność, depresja, bóle głowy, brak koordynacji, alkoholizm, brak koncentracji, ciągłe zmęczenie, poranne zmęczenie po przebudzeniu, senność, mroczki przed oczami, inne dolegliwości wzrokowe,  kłopoty w nauce i wychowaniu dzieci, kopanie podczas snu, skłonność do nadmiernej krytyki, brak cierpliwości, nerwowość i wybuchowość, poczucie zagrożenia, niepewność, łaknienie określonych pokarmów (słodycze, słodkie napoje, ciasto, białe pieczywo, produkty drożdżowe, piwo – pożywki Candidy), których zapotrzebowaniem potrafi sterować wpływając w niepoznany dotąd sposób na pracę mózgu.

Inne dolegliwości:
Spadek wagi, nadwaga, świąd pochwy, swędzenie odbytu i skóry, ubytek tkanki kostnej, biały język, nadmierne pocenie się, wrażliwość na perfumy, niedoczynność tarczycy, niska temperatura ciała, zaburzenia hormonalne, częste oddawanie moczu, wysoki poziom cukru we krwi, zaburzenia miesiączki, bezpłodność, hemoroidy, impotencja, zanik popędu płciowego, kłopoty z prostatą, zimne dłonie i stopy, ucisk w klatce piersiowej, brzydki zapach z ust lub samego ciała, kruche paznokcie.

Żadne antybiotyki nie leczą kandydozy a tylko potęgują jej wzrost.

Aby dobrze i skutecznie wyleczyć kandydozę, na samym początku należy ją odpowiednio zdiagnozować. Niestety mozna wykonać wiele badań laboratoryjnych, posiew, gastroskopię, kolonoskopię czy badanie kału. W takich badaniach łatwo znaleźć grzyby (candida) w przewodzie pokarmowym, ale bardzo trudno wykryć grzybicę narządów wewnętrznych takich jak: śledziony, trzustki, wątroby, prostaty czy zatok, alergie pokarmowe (szczególnie na mleko oraz produkty pszenne), skórne, astma, atopowe zapalenie skóry, wykwity skórne, łuszczyca, wypadanie włosów.

Najdokładniejszą i najszybszą diagnostyką w kierunku obecności grzybów candida w organizmie jest wykonanie badania metodą DIRP urządzeniem klasy medycznej.

Razem z testem w kierunku candydozy warto wykonać test w kierunku pasożytów, niestety zakażenie grzybami candida często występuje w parze z zakażeniami pasożytniczymi.

Po badaniu jeśli wynik będzie pozytywny, zostanie na Państwa życzenie specjalnie przygotowana odpowiednia terapia likwidująca grzybicę, która wyeliminuje candide i przywróci odpowiewdnią równowagę w organizmie.

Zarezerwuj wizytę już teraz klikając tutaj, albo zadzwoń i umów się na wizytę tel. 602 423 700 (w godz. 15-21)

- - - - - - - - - -