-

Diagnostyka oraz likwidacja pasożytów, wirusów, bakterii, grzybów w organiźmie

Według specjalistów patogeny są realnym zagrożeniem i każdy człowiek jest narażony na zakażenie nimi. Szacuje się, że aż 80% ludzi ma w sobie patogeny!

W czasie wielu stuleci, pasożyty przystosowały się do życia w środowisku wnętrza ludzkiego organizmu na tyle dobrze, że organizm nie jest w stanie o własnych siłach ich rozpoznać i zgładzić. Za to tacy nieproszeni goście doprowadzają organizm do rozchwiania, a niektóre mogą nawet zagrozić ludzkiemu życiu.
 
Według statystyk masz 9 z 10 szans na zarażenie się pasożytami. Według najnowszych badań, w Polsce inwazja owsików sięga 95% ludności, włosogłówki - 80%, glisty - 50%, zakażenie lambliami już u niemowląt dochodzi do 80%

 
Zakażenie pasożytami może początkowo przebiegać bezobjawowo lub powodować niewielkie problemy, które często zostają zlekceważone. Ostatecznie pasożyty wywołują wiele powszechnych dolegliwości, takich jak alergie, bóle brzucha, częste przeziębienia, przewlekłe zmęczenie, które z uwagi na pominięcie zakażenia pasożytami, są nieskutecznie leczone. Pamiętajmy, że im dłużej pasożyty przebywają w organizmie, tym trudniej jest się ich pozbyć!


Objawy pasożytów u człowieka mogą być bardzo różne i zależą przede wszystkim od radzaju pasożyta który znajduje się w naszym organiźmie.


Pasożyty – jakie mogą u nas występować, oraz forma zakażenia organizmu:


Glista ludzka bytuje w jelicie grubym, płucach. Jaja glisty występują w mięsie, w źle umytych owocach i warzywach np.: winogrona, koper, pietruszka, truskawki czy jabłka.

Tasiemce - zarażenie następuje przez brudne ręce, nie tylko własne, ale również sprzedawców, kucharzy. Wysokie stężenie tasiemców występuje w takich produktach jak: ryby, szynka, parówki, boczek, wieprzowina, wołowina, drób oraz kurze jaja.

Tasiemiec nieuzbrojony (najdłuższy) zarażamy się nim jedząc ryby. Dorosłe rybie tasiemce mogą rozwinąć się do 15m i składają jednorazowo do 100 000 jaj.

Owsiki (ludzkie i odzwierzęce) bytują w jelitach, żołądku i wyrostku robaczkowym. Zarażenie następuje bardzo szybko również przez połknięcie wysuszonych jaj z powietrza. Owsiki zachowują żywotność do 6 miesięcy na pościeli, dywanach, ręcznikach i stąd dostają się do jamy ustnej.

Lamblioza występuje w dwunastnicy, pęcherzyku żółciowym, żołądku i wątrobie. Lamblią można zarazić się przez: obgryzanie paznokci, u dzieci- oblizywanie rąk, piaskownicę, ziemię.

Toksoplazmoza bytuje w układzie nerwowym, w sercu, limfie. Toksoplazmoza często jest przekazywana w łonie matki- wrodzona. Zarażenie występuje również przez owoce, warzywa, kwiaty czy grzyby.

Rzęsistek bytuje w narządach uk. rozrodczego, moczowego i odbytniczego. Zarażenie poprzez: stosunek płciowy, basen, jeziora, stawy, publiczne toalety, prysznice.

Motylice bytują w wątrobie, żołądku, trzustce, śledzionie, jelitach. Zakażenie następuje często przez spożycie niedomytych warzyw i owoców nawożonych fekaliami.

Filarioza jest pasożytem bytującym w węzłach chłonnych, uk. rozrodczym, krwi. Wywołuje słoniowaciznę (duże opuchnięcie nóg). Zarażenie następuje poprzez ugryzienie zainfekowanego komara.

Ameby bytują w uk. pokarmowym, uk. nerwowym. Zakażenie przez glebę, zanieczyszczoną wodę, niedomyte warzywa i owoce.

 

Choroby pasożytnicze u kobiet:

    bolesne miesiączki z obfitymi upławami
    zapalenie pęcherza moczowego i nerek,
    torbiele, mięśniaki, cysty,
    zapalenie jajników.

Choroby pasożytnicze u mężczyzn:

     zapalenie prostaty,
    impotencja,
    torbiele,
    piasek i kamienie w nerkach i pęcherzu moczowym,
    przerost gruczołu krokowego.


Choroby pasożytnicze - ogólne:

    bóle głowy,
    zgrzytanie zębami w nocy,
    zaparcia/biegunki,
    astma
    bóle stawów i mięśni,
    anemia,
    alergie,
    znamiona skórne,
    problemy skórne,
    piegi i zmiany barwnikowe,
    zaburzenia snu,
    nerwowość,
    gazy i wzdęcia,
    rozdwajanie i łamanie paznokci
    i wiele innych ....

 
W laboratorium nie wykryto pasożytów a masz dolegliwości?

 
Diagnostyka laboratoryjna jest niedoskonała, a skuteczność badania na pasożyty w kale oscyluje na poziomie 5-20%. Często Klient dostaje negatywny wynik testu na pasożyty z próbki kału, jednak nie powinniśmy mu ufać - ponieważ możliwe że po prostu nie wykryto jaj w danej próbce. Większość pasożytów zasiedla inne obszary niż jelito np. narządy wewnętrzne (wątroba, trzustka, płuca, nerki), układ krwionośny, mięśnie, mózg, gałka oczna itd.


Badanie krwi robione jest przy podejrzeniu: toxoplasmy, zarodźca malarycznego, świdrowca, leiszmanii, nicienia tropikalnego, włośnia krętego, tasiemca bąblowcowego, larwy tasiemca uzbrojonego - wągry (niestety często daje fałszywie negatywny wynik lub niejednoznaczny),
 
Badanie moczu i wydzieliny z dróg moczowo-płciowych przy przywrze żylnej i rzęsistku pochwowym (bardzo mało dokładne),
 
Badanie żółci i treści dwunastniczej przy lamblii i węgorku jelitowym,
 
Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego przy świdrowcu afrykańskim, toksoplazmozie mózgu (mocno inwazyjne badanie),
 
Badanie śliny i wydzieliny z dróg oddechowych przy rzęsistku policzkowym, przywrze płucnej,
 
Badanie tkanek pobranych po zabiegu chirurgicznym po usunięciu tasiemca bąblowcowego, inwazji wągra tasiemca uzbrojonego,
 
Badanie żywej kropli krwi jest obecnie modne i bardzo medialne, ale niestety jest niedokładne i posiada istotne ograniczenia. Można przyjąć ok 30% miarodajności przy negatywnym wyniku, bo średnio 90-95% ludzi jest nosicielem pasożytów, a w tym zwykle 3 różnych pasożytów.


Najczulszą metodą wykrycia pasożytów jest właśnie diagnostyka rezonansowa DIRP.


Test na obecność pasożytów, grzybów, wirusów, bakterii wykonywany jest szwajcarskim aparatem F-SCAN. Badanie jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne, z łatwością może być wykonywane również małym dzieciom.

Podczas badania aparat F-SCAN skanuje organizm i jeśli wykryje pasożyty, bakterie, wirusy czy grzyby, przekazuje informacje na ekran monitora.

U zdrowego człowieka nie powinno być częstotliwości które odpowiadają testowanym patogenom. Jednak w przypadku uzyskania zgodności drgań patogenów z organizmem Klienta stwierdza się wtedy jego obecność.

Wynik testów znany jest od razu, a Klient uzyskuje wykaz pasożytów, grzybów, wirusów, bakterii  których obecność stwierdzono podczas badania.

Poniżej widać wykrytego pasożyta w organiźmie Klienta podczas przeprowadzonej diagnostyki. Widać konkretną częstotliwość zdiagnozowanego patogenu. W tym przypadku pasożyta.Jak wygląda badanie
Dagnostyka patogenów odbywa się w trakcie 30 minutowej wizyty. Jest bezbolesna, bezinwazyjna, nie posiada skutków ubocznych, może być stosowana również dla małych dzieci.

Diagnostyka daje możliwość precyzjnego określenia występowania infekcji.

Jak przygotować się do badania
W dniu badania, przed jego rozpoczęciem należy być na czczo 2 godziny oraz zadbać o dobre nawodnienie organizmu. Aby badanie było wiarygodne nie wolno w tym dniu pić kawy, alkoholu, silnej herbaty, napojów energetycznych.

Zarezerwuj wizytę już teraz klikając u góry strony w link REZERWACJA ON-LINE, albo zadzwoń i umów się na wizytę tel. 602 423 700 (w godz. 15-21)

 

 

 

 

 

 

 

 

- - - - - - - - - -