-

 

Co to jest alergia
Alergia inaczej uczulenie, nadwrażliwość jest to patologiczna, jakościowo zmieniona odpowiedź tkanek na oddziaływanie różnych obcych substancji, zwanych alergenami, polegająca na reakcji immunologicznej związanej z powstaniem swoistych przeciwciał, które po związaniu z antygenem doprowadzają do uwolnienia różnych substancji – mediatorów stanu zapalnego. Czynnik środowiskowy wywołujący alergię sam w sobie zazwyczaj nie jest dla organizmu szkodliwy. W reakcjach alergicznych uczestniczy układ immunologiczny, jego komórki, na przykład limfocyty (zwłaszcza z podgrupy Th2), granulocyty kwasochłonne (eozynofile) oraz komórki tuczne (mastocyty). Istotną rolę w alergicznych odczynach odgrywają przeciwciała – immunoglobuliny klasy E (IgE). Alergia może objawiać się łagodnie, jak w przypadku kataru czy łzawienia, aż po zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny i śmierć.

Alergia jest obecnie jedną z najczęściej występujących dolegliwości. Obserwuje się bardzo szybki wzrost zapadalności na alergię. Cierpią na nią nie tylko dzieci ale także dorośli. Alergeny mogą być zarówno wziewne jak i pokarmowe. Często występuje reakja w kontakcie z pyłkami traw, kurzem domowym, sierścią psa czy kota, pleśniami a także po zjedzeniu takich pokarmów jak pszenica, mleko, orzechy, pomidory, jajka kurze, czy konserwanty, emulgatory i barwniki spożywcze.

Wykonujemy komputerowe, bezinwazyjne, bezbolesne, całkowicie bezpieczne testy alergiczne metodą elketrodermalną (EAV) na poniższe grupy alergenów:  

pokarmowe,
pyłkowe,
wziewne,
dodatki żywieniowe

W trakcie badania skóra nie jest nakłuwana i nie jest pobierana krew! Test jest całkowicie bezinwazyjny.
Wyniki tego testu są natychmiastowe, Klient otrzymuje wykaz badanych alergenów z zaznaczeniem tych na które organizm reaguje alergią.

Bez obawy można je wykonywać nawet u małych dzieci.

Standardowa wizyta obejmuje przeprowadzenie całego zestawu, który zawiera podstawowe alergeny, jakie występują w naszym codziennym otoczeniu.

Istnieje również możliwość testowania indywidualnie dostarczonych substancji, na które występuje  ryzyko alergii u danej osoby, np. kosmetyki, detergenty.

Badamy alergię na alergeny z różnych grup, min.: pokarmowe (mleko, jajko, zboża, mięsa, warzywa, owoce, orzechy, ryby), dodatki spożywcze (barwniki, konserwanty, emulgatory, przeciwutleniacze, substancje zapachowe, słodzące, leki i inne), pyłki (traw, krzewów, drzew, chwastów, zbóż, kwiatów), naskórki i sierści zwierząt, pióra, tkaniny, pleśnie (Alternaria, Cladosporium, Mucor, Aspergillus), roztocza, Candida, słońce.


Jak wygląda badanie
Test alergii metodą EAV odbywa się w trakcie godzinnej wizyty. Jest bezbolesny, bezinwazyjny, nie posiada skutków ubocznych, może być stosowany również dla małych dzieci.

Diagnostyka EAV daje możliwość precyzjnego określenia grupy alergii oraz konkretnego alergenu .
Niektórych alergii nie można w ogóle zdiagnozować metodami laboratoryjnymi, ale jest to możliwe za pomocą właśnie diagnostyki EAV.
 
Jak przygotować się do badania
W dniu badania, przed jego rozpoczęciem należy być na czczo 2 godziny oraz zadbać o dobre nawodnienie organizmu. Aby badanie było wiarygodne nie wolno w tym dniu pić kawy, alkoholu, silnej herbaty, napojów energetycznych.

poniżej wymienione leki blokują możliwość wykonania testów ponieważ maskują one alergię. Testy są wtedy niemiarodajne a wręcz niemożliwe.

co najmniej przez okres 7 dni przed badaniem nie można zażywać żadnych leków  alergicznych- antyhistaminowych ( np. Claritine, Zyrtec, wapna, leków sterydowych, Xyzal, Alertec) a także preparatów z wapnem
co najmniej przez 7 dni nie używać kropli i aerozoli antyalergicznych
maści sterydowe, jeśli są intensywnie używane mogą blokować diagnozę alergiiZarezerwuj wizytę już teraz klikając u góry strony w link REZERWACJA ON-LINE, albo zadzwoń i umów się na wizytę tel. 602 423 700 (w godz. 15-21)

- - - - - - - - - -